❀Do not return to Allah with regrets. Regret here repent here and then return to Allah.❀ Pişmanlıklarınla Allah’a dönme. Burada pişman ol, burada tevbe et ve sonra Allah’a dön.❀

And [recall] when Moses said to his people, “O my people, indeed you have wronged yourselves by your taking of the calf [for worship]. So repent to your Creator and kill yourselves. That is best for [all of] you in the sight of your Creator.” Then He accepted your repentance; indeed, He is the Accepting of repentance, the Merciful.

Ve Mûsâ, kavmine dedi ki: “Ey kavmim! Sizler, buzağıyı ilâh edinmekle kendinize yazık ettiniz. Gelin yaratıcınıza tövbe edin de nefislerinizi öldürün (kendinizi düzeltin). Bu, Yaratıcınız katında sizin için daha iyidir. Böylece Allah da onların tövbesini kabul etti. Çünkü O, tövbeleri çok kabul edendir, çok merhametlidir.”

Al-Qur’an al-Kareem / Surah Al-Baqarah [2:54]

Reklamlar

16 Yanıt to “❀Do not return to Allah with regrets. Regret here repent here and then return to Allah.❀ Pişmanlıklarınla Allah’a dönme. Burada pişman ol, burada tevbe et ve sonra Allah’a dön.❀”

 1. Süleyman Polat Says:

  Rabbim tevbelerimizi kabul, ibadetlerimizi makbul, dualarımızı icabetli eylesin 🌹 🍫 💚

 2. Tacettin Bircan Says:

  Hangi kapıyı iki defa çalsak “Yine mi?” derler. Hangi sözü iki defa söylesek “Kaç defa duyduk, hep aynı şeyler!..” derler. Ama Ömrümüz boyunca hata yapar Elimizi açarız Allah’ım deriz..! Duâ ederiz..! Tövbe ederiz..!
  — Yinemi Sen demez. Elhamdülillah…

  ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
  Allah râzı olsun, çookk çoookkk râzı olsun. Elinin, emeğinin ve yüreğinin mükâfatını Rabbimiz! kat kat versin inşallah kıymetli Semra..
  — Saygı, sevgi, selam ve duâ ile;
  — Kulunu en iyi koruyan ve kulunu en iyi kollayan Yüce Allah’a ‹cc› emanet ol değerli Semra…

  • Elhamdülillah . Allahu Ekber!!

   Ve aleykum selam Abi, Amin.. Allah senden de razı ve hoşnut olsun. İyi ki senin gibi arkamdan hayr ile anan dualarında banada yer veren Dostlarım Var. Elhamdülillah. ❤ ❤

   • Tacettin Bircan Says:

    Semâya bakan avuçlarımın içindeki duâlarımın en başındasın. Sende bizler için duâ et demiyorum. Çünkü duâlarında bizlerede yer verdiğini biliyorum ve bunu bütün kalbimle hissediyorum Semra…
    ~ Elhamdülillah..!

 3. Always a pleasure to view your blog.

 4. Reblogged this on By the Mighty Mumford and commented:
  WISDOM…WITH A VIEW OF GREAT BEAUTY!

 5. Beautiful Semra. ❤ ❤

 6. Accepting mistakes in order not to live apart from God’s designs is the best thing for the conscience. The best of your exposure.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: