Happy Ramadan Mubarak to All Muslims Around the World .♥.ℂ⋆ Tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı Mübarek Olsun .♥.ℂ⋆

Ramadan Kareem, semras world

sem,44

O you who have believed, decreed upon you is fasting as it was decreed upon those before you that you may become righteous .[Fasting for] a limited number of days. So whoever among you is ill or on a journey [during them] – then an equal number of days [are to be made up]. And upon those who are able [to fast, but with hardship] – a ransom [as substitute] of feeding a poor person [each day]. And whoever volunteers excess – it is better for him. But to fast is best for you, if you only knew.The month of Ramadhan [is that] in which was revealed the Qur’an, a guidance for the people and clear proofs of guidance and criterion. So whoever sights [the new moon of] the month, let him fast it; and whoever is ill or on a journey – then an equal number of other days. Allah intends for you ease and does not intend for you hardship and [wants] for you to complete the period and to glorify Allah for that [to] which He has guided you; and perhaps you will be grateful.

Ey iman edenler! Oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı. Umulur ki korunursunuz.Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı). Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler kadar) diğer günlerde kaza eder. (İhtiyarlık veya şifa umudu kalmamış hastalık gibi devamlı mazereti olup da) oruç tutmaya güçleri yetmeyenlere bir fakiri doyuracak fidye gerekir. Bununla beraber kim gönüllü olarak hayır yaparsa, bu kendisi için daha iyidir. Eğer bilirseniz (güçlüğüne rağmen) oruç tutmanız sizin için daha hayırlıdır.Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır. Öyle ise sizden ramazan ayını idrak edenler onda oruç tutsun. Kim o anda hasta veya yolcu olursa (tutamadığı günler sayısınca) başka günlerde kaza etsin. Allah sizin için kolaylık ister, zorluk istemez. Bütün bunlar, sayıyı tamamlamanız ve size doğru yolu göstermesine karşılık, Allah’ı tazim etmeniz, şükretmeniz içindir.

Surat Al-Baqarah [2:183-184-185]

sem,44

The Messenger peace be upon him said: “On the first night of the month of Ramadan, the Shayatin are shackled, the jinns are restrained, the gates of the Fires are shut such that no gate among them would be opened. The gates of Paradise are opened such that no gate among them would be closed, and a caller calls: ‘O seeker of the good; come near!’ and ‘O seeker of evil; stop! For there are those whom Allah frees from the Fire.’ And that is every night.”

Rasûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu:“Ramazan ayının ilk gecesi girince şeytanlar ve cinlerin şerli olanları zincire vurulur,Cehennem kapıları kapatılır ve hiçbiri açılmaz. Cennetin kapıları açılır hiçbiri kapanmaz ve bir seslenen şöyle haykırır:“Ey hayır isteyen,ibadet ve kulluğa gel,Ey şer dileyen günahlarından vazgeç Allah’ın ateşten koruduğu kimseler vardır ve Ramazan boyunca bu iş her gece yapılır.”

sem,44

54 Yanıt “Happy Ramadan Mubarak to All Muslims Around the World .♥.ℂ⋆ Tüm İslam Aleminin Ramazan Ayı Mübarek Olsun .♥.ℂ⋆”

 1. izza ifzaal Says:

  Ramadan kareem to you as wll semra ❤

 2. Happy Ramadan to you. 🙂
  Why to all Muslims, you can say to everyone know. 😀
  After all in Ramadan, the first words are Rama, signifies Hindus also. 🙂

 3. Respect and affection.

 4. عابرةسبيل Says:

  Happy Ramadan to you and your family

 5. A writer from the East Says:

  Shukran, Shukriya, and same to you sister! Ameen!

 6. Good evening, Semra Polat.

 7. Ramzan Mubarak to you too

 8. Marhaban Ya Ramadhan.

 9. Süleyman POLAT Says:

  Sizlerin de Ramazan ayınız mübarek olsun

 10. Tacettin Bircan Says:

  Çok kıymetli Semra!
  ~ Kur’an-ı Kerim’ in doğum günü ve doğum gecesi olan Kadir Gecesi’ ni içinde bulunduran ve barındıran bu aya bizleri ulaştıran Allah’a hamd olsun.

  ~ Mübârek ayları, günleri ve geceleri anmaktan çok anlamaya yönelik paylaşımlarından dolayı Allah (cc) Sen’ den sonsuz râzı olsun!

  – Huzur ve mutluluğun, rahmet ve bereketin lezzetini tattıran,
  – Şükretmenin ve paylaşmanın önemini bizlere hatırlatan daha nice nice Ramazan aylarına Allah (cc) Sen’i ulaştırsın inşallah!

  Çok değerli Semra!
  ~ Hz. Peygamber (sav) Efendimizi sağlığında görmüş ve bizzat efendimizi evinde ağırlamış olan, Ebû Eyyûb el-Ensârı (r.a) Hazretleri’ nin türbesinin bulunduğu, Eyüp Sultan’da İftar açmayı çok arzu ediyorum. Benim yerime inşallah Allah Sana nasip eder.

  Sevgili Semra!
  ~ Arkadaşların ile birlikte, Sabah namazlarını değişik tarihlerde İstanbul’un değişik camilerinde edâ etmek gibi çok takdir ettiğim, güzel mi güzel! davranışınız vardı. Bilmiyorum devam ediyormusunuz?
  – Sevgili Semra! Bir sabah vakti yada diğer vakitlerde Eyüp Sultan’a yolun düşerse eğer oralardan lütfen bana da dua et! Olurmu? Rabbimiz Seni kötülerden ve kötülüklerden korusun!
  ~ Allah (cc)yâr ve yardımcın olsun Semra!

  • Alhamdülillah Abi, Sağol okuduğun için, Allah senden de razı olsun !!

   InşaAllah hep birlikte nice Ramazanlara ve Bayramlara arınmış olarak ulaşmak duasi ile !!

   Eyüp Sultan’a bir kaç ay evvel namaza gitmiştim…InşaAllah Ramazan ayı içerisinde iftar açmaya ve sabah namazı kılmaya giderim.Her daim dualarımdasın… Eskiden bilirsin daha çok giderdik, en az sabah namazına haftada bir gün o zaman ki arkadaşlar ve ortam müsait idi 🙂 Çocuklar camiye alışsın sabah namazına alışsın diye yapılmış olan güzel bir birliktelikdi …O zaman ki arkadaşların çoğu ya evlendi yada boşandı 🙂 Ve çocuklar büyüdü …(Fettoş’un fitnesi üzerine cabası oldu ) Bir bakıma dağılma oldu . Ama bu sene tefsir derslerine gittim haftada iki akşam..Çok zevkli ve çok faydalı geçti… Hocamı çok sevdim 🙂 Ramazan ayı içerisinde Kur’an okumaları ve tefsir dersleri devam ediyor!! Bu sene Büyük F. 🙂 Ramazan ayı içerisinde anneanne ve büyükbabası ile beraber, yanımda küçük F. var 🙂 Herşey yolunda, herkes iyi , Allah’a ne kadar şükretsem azdır… Dua et demiyeceğim, biliyorum ki dostların yani din kardeşlerimin duaları sayesinde, bir çok zorluğun üstesinden geliyorum …. Sende Rahman ve Rahim olan Allah’a emanet ol Abi ❤

 11. Happy Ramadan to you and your family

 12. Happy Ramadan… stay blessed… 🙂

 13. Ramadan Kareem, semra. May the month’s fasting slim you in body, strengthen and refine you in spirit…Khuda hafiz..

 14. Reblogged this on ' Ace Friends News ' and commented:
  Happy Ramadan Semra and added it here for your great posts – hope you like Ian http://flip.it/VJ5wq

 15. Dear friend, I just want you a good Sunday and good new week, with a lot of love from family, household and
  friends, it can not get too much of in life many loving hug from Herluf.

 16. Wishing you a very happy and auspicious Ramadan, Semra.

  Vijay

 17. A blessed fast, Semra!

 18. interesting 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: