L♥VE ~ AŞK~

            
Love is such a vast sea, it has neither edges nor ends nor corners.
 
            
Aşk öyle engin bir denizdir ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı

            

Reklamlar

6 Yanıt to “L♥VE ~ AŞK~”

 1. “Bir aşkı başka aşk söndürebilir. Aşkta ne yükseklik, ne alçaklık, ne de akıllılık ve akılsızlık vardır. Hafızlık, şeyhlik, müritlik yoktur. Sadece kepazelik, aşağılık ve rintlik vardır. İnsanın toprağını aşk şebnemi ile yoğurdukları için alemde yüzlerce fitne ve kargaşalık peyda olur. Aşkin yüzlerce neşteri, ruhun damarlarına sokuldu ve oradan gönül adı verilen bir damla aldı… Aşk öyle engin bir denizdir ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı”

  <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

  Aşk altın değildir saklanmaz; âşığın bütün sırları meydandadır.
  Aşk bütün gemilerin battığı limanda batmayan tek gemidir.
  Aşk davaya benzer cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki.
  Aşk geldi kan gibi. Damarlarıma derime doldu. Beni benden aldı. Varlığımı sevgiyle doldurdu. Vücudumun bütün cüzlerini dost kapladı. Benden bana kalan bir ad ancak. Ötesi hep o…
  Aşk hiçbir afetten öğüt almaz.
  Aşk öyle bir saltanattır ki zevali yoktur.
  Aşk ucu bucağı belli olmayan engin bir denizdir.
  Aşk ülkesi herkesin kendi bildiğincedir.
  Âşıkların milleti de devleti de yoktur.
  Aşkı anlatmakta akıl çamura saplanmış eşeğe döner.
  Aşkı aşktan başka hiçbir şey söndüremez.
  Aşkın beni sarmış nasihatler boşuna/İçtim o zehri ben bu şeker boşuna.
  Aşkın yedi şehrini geçtikten sonra hâlâ ilk caddenin ilk sokağındaydık.

  Hz. Mevlana

 2. ankebut Says:

  aşk…ama neye aşk.hakka aşk ebedi olur. ruhunu temizler bu güzel bir aşk..bahsedilen ask bu ise…yok şu ise yalandan bahsetmeyin bana.gecici karpuz gibi yazın cıkar sonra biter… kuyruklu yıldız gibi bi bakarsın gitmiş.aşk biter özellikle zaman bitirir. insan bıkar herkez bıkar. ama hakka aşk bitmez gerçek oldugu için samimi olundugu için sevki seffa alınır…evet literötorumdeki aşk bu olsa gerek……

 3. Mehmet Says:

  huriler

  Ebû Süleymân Dârânî hazretleri hac vazîfesini yerine getirmek üzere, Mekke-i mükerremeye gitmek için yola çıktı. Yolda, Iraklı bir gençle arkadaş oldu. Yolculuk esnâsında Iraklı genç devamlı Kur’ân-ı kerîm okuyor, durdukları yerlerde, vakit namazı hâricinde nâfile na- maz kılıyor, gündüzleri oruç tutuyordu. Nihâyet, Mekke-i mükerremeye ulaştılar. Genç, Ebû Süleymân Dârânî hazretlerinden ayrılmak istedi. Ebû Süleymân Dâ- rânî o gence; “Benim sende gördüğüm hâllere, seni sevk eden nedir?” diye sordu. Genç dedi ki: “Ey Ebû Süleymân! Beni böyle yapmamdan dolayı kınama! Çünkü ben rüyâmda altın ve gümüşten yapılmış birçok şerefeleri olan bir köşk gördüm. İki şerefenin arasında, şimdiye kadar hiç görmediğim güzellikte hûriler vardı. Bu hûrilerin tebessüm etmesi sırasında dişlerinden yayılan nûr etrâfı aydınlatıyordu. O hûrilerden biri bana dedi ki: “Ey genç! Allahü teâlânın rızâsına kavuşmak için çok çalış ki bana kavuşasın.” Sonra uykudan uyandım. Bu rüyâ, benim senin gördüğün hâllere kavuşmamın sebebidir” dedi. Ebû Süleymân Dârânî o gençten duâ istedi. Genç ona duâ ederek ayrıldı. Ebû Süleymân Dârânî kendi nefsini kınayarak; “Ey nefsim! Uyan ve bu gencin bildirdiği işaretlere ve müjdelere kulak ver. Bir hûriye kavuşmak için bu şekilde çalışılırsa, bu hûrinin Rabbine kavuşmak için, nasıl çalışmak gerekir ?” diye nefsini azarladı.

  saatimaarif.com

 4. GEÇMİŞTEKİLERDE DİRİ İDİLER Says:

  Madem insan bekaya âşıktır; elbette bütün kemalat¨, lezzetleri, bekaya tâbidir. Ve madem beka Bâkî-i Zülcelâle mahsustur. Ve madem Bâkînin esmâsı bâkiyedir. Ve madem Bâkînin aynaları Bâkînin rengini, hükmünü alır ve bir nevi bekaya mazhar olur. Elbette insana en lâzım iş, en mühim vazife, o Bâkîye karşı alâka peydâ etmektir ve esmâsına yapışmaktır. Çünkü Bâkî yoluna sarf olunan herşey bir nevi bekaya mazhar olur.

  Lemalar | Üçüncü Lem´a | 22

 5. kuzey Says:

  ezelden geldik ebede gıdıyoruz canlar yolculugumuz hayırlı mubarek olsun,yolumuz hak yolunda hakca hakka yürüsün,mekanınız cennet dualarınız kabul olsun.slm hak dostlarının üzerine olsun.

 6. yasemin Says:

  güzel sun

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: