O’na doğru…Towards Allah…I am a muslim…Ben bir müslümanım

578068_315134978567174_605905230_n

Namaz, lisan-ı hâl ile şükürden baka nedir ki?

Ayakta durabiliyorum, şükür.

Eğilebiliyorum, şükür.

Secdeme kapanabiliyorum, şükür.

Kalkabiliyorum, şükür.

Şükür, şükür, şükür.

Bizi şükr’ünde daim et.

Amin!

İnsan dua ederse insandır. İnsan, dua eden insandır. İnsan dua ettikçe insandır.

Vakit-i Şerif CUMA hayrola

Reklamlar

11 Yanıt to “O’na doğru…Towards Allah…I am a muslim…Ben bir müslümanım”

 1. Bahattin Says:

  ÇOK ŞÜKÜR RABBİM\’E.!!!TEŞEKKÜRLER SEMRA VİDEODA YAZINDA HARIKA ELLERINE SAĞLIK…CUMANIZ MUBAREK OLSUN….

 2. Alberto Says:

  Hello and thank youvery much!For yoursweet sensitive thoughts I wish you a happy day filled with the guidance..of ALLAH! that you are happy your friend…a….kiss(Alberto)

 3. DENİZ Says:

  -CUMA GÜNÜMÜZ HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN-Cuma namazı, farziyyeti Kitap, sünnet ve icma ile sabit olan ve hutbeyi de ihtiva eden iki rekatlı, cemaatle kılınan bir namazdır. Yüce Allah, “Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığında, alışverişi bırakıp hemen Allah’ı anmaya koşun. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. Namaz kılınınca artık yeryüzüne dağılın ve Allâh’ın lütfundan nasibinizi arayın. Allâh’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.” buyurmaktadır (Cumu’a 62/9-10). Hz. Peygamber, “Cuma namazına gitmek, ergenlik çağına ulaşmış her Müslüman’a farzdır.” (Nesâî, Cumu’a, 2; Ebû Dâvûd, Taharet, 129), “Cuma namazını kılmayan birtakım kişiler, ya bundan vazgeçerler ya da Allâh kalplerini mühürler de gafillerden olurlar.” (Müslim, Cumu’a, 12; Nesâî, Cumu’a, 2), “Allâh, önemsemeyerek üç Cuma’yı terk eden kişinin kalbini mühürler” (Ebû Dâvûd, Salât, 210; Nesâî, Cumu’a, 2) buyurmaktadır. Cuma namazı, Hz. Peygamber döneminden günümüze kadar bütün Müslümanlarca kılınmış ve bunun farz olduğu konusunda herhangi bir ihtilafa düşülmemiştir

 4. ALİ Says:

  CUMANIZ MÜBAREK OLSUNİslam dininde ibadetler kamerî aylara göre emredilmiştir. Kamerî takvime göre günün önce gecesi sonra gündüzü gelir. Mesela cuma gecesi dendiği zaman perşembeyi cumaya bağlayan gece kastedilir.Allah Teâlâ bu geceleri diğer gecelerden daha faziletli (üstün) yaratmış ve bu gecelerde yapılan ibadetlere daha çok mükâfat vermiştir. Aynı zamanda önemli bazı işleri de bu gecelerde yaratır. Bunun için bu gecelere mübarek geceler denir.

 5. ALAADDİN Says:

  namaz dinin direğidir……Şayan-ı Dikkat Eğer Namaz kılmazsan, senin o günkü alemin zulümatlı ve perişan bir halde gider. Namaz kılanın diğer mübah dünyevi amelleri, güzel bir niyet ile ibadet hükmünü alır. İbadetin ruhu, ihlastır. İhlas ise, yapılan ibadetin yalnız emredildiği için yapılmasıdır.

 6. ALAADDİN Says:

  Çünkü, âbid, namazında der: -1- Yani, "Hâlık ve Rezzâk, Ondan başka yoktur. Zarar ve menfaat, Onun elindedir. O hem Hakîmdir, abes iş yapmaz. Hem Rahîmdir, ihsanı, merhameti çoktur" diye itikad ettiğinden, her şeyde bir hazîne-i rahmet kapısını bulur. Duâ ile çalar. Hem herşeyi kendi Rabbinin emrine musahhar görür. Rabbine ilticâ eder; tevekkül ile istinad edip, her musîbete karşı tahassun eder. İmânı ona bir emniyet-i tâmme verir.

 7. ALAADDİN Says:

  Birtek saat, beş vakit namaza abdestle kâfi gelir. Acaba, yirmi üç saatini şu kısacık hayat-ı dünyeviyeye sarf eden ve o uzun hayat-ı ebediyeye birtek saatini sarf etmeyen ne kadar zarar eder, ne kadar nefsine zulmeder, ne kadar hilâf-ı akıl hareket eder! Zîrâ, bin adamın iştirak ettiği bir piyango kumarına yarı malını vermek, akıl kabul ederse -halbuki, kazanç ihtimâli binde birdir- sonra yirmi dörtten bir malını yüzde doksan dokuz ihtimâl ile kazancı musaddak bir hazîne-i ebediyeye vermemek, ne kadar hilâf-ı akıl ve hikmet hareket ettiğini, ne kadar akıldan uzak düştüğünü kendini âkıl zanneden adam anlamaz mı? Halbuki, namazda ruhun ve kalbin ve aklın büyük bir rahatı vardır. Hem, cisme de o kadar ağır bir iş değildir. Hem, namaz kılanın diğer mübah dünyevî amelleri, güzel bir niyet ile ibâdet hükmünü alır. Bu sûrette bütün sermâye-i ömrünü âhirete mal edebilir. Fânî ömrünü bir cihette ibkâ eder. Sözler | Dördüncü Söz | 27

 8. Tacettin Says:

  NAMAZ SANCIMA İLAÇ, YANIK YERİME MELHEMONSUZ EBEDİ HAYAT BENİM OLSA İSTEMEMNecip Fazıl KISAKÜREK***Kulun Allah\’a en çok yaklaştığı hali, Namaz ve Dua halidir. Kişinin namaz kılması ve dua etmesi KİŞİ ile ALLAH arasındakikonuşma halinin tecellisisidir… Sevgili Semra kardeşim. Bütün çalışmalarınız gibi,yine güzel bir çalışma. Çalışmalarınızın feyiz ve bereketiningünüllerimize Rahmet Yağmuru gibi yağması duası ile,CUMAMIZ MÜBAREK OLSUN ….

 9. ♣ Ąηηα Says:

  Bom dia Alegria!Bom fim de semana!!!!●▬▬▬○•○▬ღ♥ღ▬○•○▬▬▬●Pensamos demasiadamenteSentimos muito poucoNecessitamos mais de humildadeQue de máquinas.Mais de bondade e ternuraQue de inteligência.Sem isso,A vida se tornará violenta e Tudo se perderá.Charles Chaplin●▬▬▬○•○▬ღ♥ღ▬○•○▬▬▬●Beijos sem fim…♣ Ąηηα ♣http://i256.photobucket.com/albums/hh180/annaspace_2008/Infancia.jpg

 10. Céu Says:

  ▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩████████████████████████████████▩▩▩▩███▩▩▩▩▩█▩▩█▩▩████▩▩▩▩▩▩█▩▩▩▩▩██▩▩▩▩███▩▩████▩▩█▩▩████▩█▩▩█▩█▩▩█████▩▩▩▩███▩▩▩▩██▩▩█▩▩██████▩▩███▩▩▩▩███▩▩▩▩███▩▩████▩▩█▩▩██████▩▩███▩▩█████▩▩▩▩███▩▩▩▩▩██▩▩▩███████▩▩███▩▩▩▩▩██▩▩▩▩████████████████████████████████▩▩▩▩███▩▩▩██▩▩▩▩███▩▩▩██▩▩▩▩███▩▩▩██▩▩▩▩██▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩▩▩██▩▩▩▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩▩▩██▩▩█▩▩█▩▩▩▩██▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩█▩▩▩▩██▩▩█▩▩█▩▩▩▩███▩▩▩██▩▩█▩▩██▩▩▩██▩▩▩▩████████████████████████████████▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▩▒♥▒ Para  ▒♥▒ quem   ▒♥▒ tem     ▒♥▒ um      ▒♥▒ Amigo,        ▒♥▒ não         ▒♥▒ existe           ▒♥▒ solidão. Feliz fim de semana.Beijokas da CéuP.S Um pouco ausente, por motivos profissionais!

 11. Anita Says:

  Parte da minha alma é feita de amora outra parte, quero doar ,me dei asas, quero voar, como vento! Já me fiz borboleta do casulo sai.voei em direção a ti .Como quem voa livre , de flor em flor para polinizar tocar, sentir , amar , completar.Pétalas por pétalas visitei ,nesta jornada,violetas, rosas , jasmim ,orquídeas .girassóis ,pessegueiros em flor cerejeiras em ramos ,laranjeiras que simbolizam amor .Por ultimo, pousei no seu coração, Me fiz transparente, para que você não me vise e só me sentisse,o tocar das minhas asas ,e o perfume das flores que colhi para te ,ofertar. Da minha alma , uma parte é minha a outro vou te doar.antes da minha jornada terminar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: