Vakt-i şerif Cuma,Vakt-i şerif Bayram Mübarek Olsun….!!!


Eğer dünyada çoğaltmayı arzuluyorsan, sana kalmayacak servet.
Zaten sen de ona kalmayacaksın.
Elinde tutup biriktirmeye kalkarsan, sana yük olacak mal.
Elinden çıkarıp da kendini de malını da tehlikeden korumak ister misin?
Hep benim olsun dersen, hep bende kalsın dersen, sana ait olmayacak servet.
Sen servete ait olacaksın. Servetin sana sahip olmasına izin verir misin?
Çoğaltma tutkusuyla oyalanırsan, servetini sen taşıyacaksın.
Kanaat edersen, verirsen, bölüşürsen servetin seni taşıyacak.
Serveti kalbine koymazsan, sen bir gemi olacaksın servetin üzerinde, servet de deniz…
Yüzeceksin.
Keyifle.
Ama serveti kalbine sızdırırsan, su almış gemi gibi batacak.
Sen zaten batıcısın.


 
Öyleyse, vazgeç!
Allah verdi diye,
Allah’ın ver dediğini,
Allah yine verir diye,
 Allah ver deyince,
 Allah’ın ver dediğince,
 Allah’ın ver dediğine ver.
 
Vakt-i şerif Cuma,Vakt-i şerif Bayram Mübarek Olsun….!!!
Reklamlar

3 Yanıt to “Vakt-i şerif Cuma,Vakt-i şerif Bayram Mübarek Olsun….!!!”

  1. Ömer Says:

    HAYIRLI CUMALAR DİLERİM ÜSTADIM.SEVGİ VE SAYGI BİZDEN.Şevval OrucuRamazan-ı Şerif`ten sonraki şevval ayında oruç tutmak öteden beri sevimli bir adet olarak gelmiştir.Bir ay boyunca oruca alışmış olan insanlar, şevval ayında da altı gün oruç tutmaya büyük bir ilgi göstermiş, hatta teravih gibi sıcak bir ilgiyle şevval ayı orucunu sürdüre gelmişlerdir… Elbette bu sıcak ilgi sebepsiz değildir. Nitekim Efendimiz (sas) şevval ayı orucunun bir sene oruç tutmuş gibi sevaba vesile olacağını duyurmuş, bu yüzden de bir ay Ramazan orucu tutanlar, şevvalde altı gün oruç tutmakla bütün seneyi oruçlu geçirmiş olma sevabını kaçırmak istememişlerdir. Bu konudaki hadisi ve yorumunu şöyle ifade edebiliriz:`Kim oruçla geçirdiği Ramazan ayından sonraki Şevvâl ayında altı gün oruç tutarsa, bütün seneyi oruçla geçirmiş gibi olur!.`(Riyazus-salihin, C.2,S.510,2.)Demek ki, bir aylık Ramazan orucundan sonra Şevvâl`de de altı gün oruç tutarak orucunu otuz altıya çıkaran kimse, bütün seneyi oruçlu geçirmiş gibi sevap almaktadır.

  2. DENİZ Says:

    CUMANIZ MÜBAREK OLSUN Allah\’ım! Şefkat ve merhametine sığınarak bir kere daha huzurunda el açıyor ve Sana yalvarıyoruz: Bize dünyada tastamam bir afiyet ve ötelerde de Cennetini ve Rıdvanını ihsan eyle.. ne nefsimizin ne de kullarından herhangi birisinin acımasızlığıyla bizi göz açıp kapayıncaya kadar olsun başbaşa bırakma;hele bize karşı haddini aşanlara, adavet besleyenlere, komplo kuranlara bizi hiç muhtaç etme.. o türlü şerîr kimselerin tuzaklarından bizi koruEy sevdiği kullarını hiç yalnız bırakmayan Mevlâ\’mız!Sen bizim için lütufkâr namına lâyık yegâne Zatsın.Biz muhtaç kullarını riayet ve inayetinle, insî ve cinnî şeytanların asla ulaşamayacağı sıyanet kalene al.Etrafımızı muhafaza surlarınla kuşat. Düşmanlıkla oturup kalkan kötü niyetli kimselerin şerlerinden bizi muhafaza buyur, ey koruyup gözetenlerin en güzeli Rabb\’imiz.Rahmet ve bereketi herşeyi kuşatan Rabbimiz biz aciz ve günahkar kullarınada rahmet etbize işledigimiz sevaplar karşılıgı degil senin ismi celilin olan rahman ve rahim isminlemuamele et.Sabilerin ve hayvanatın hürmetine bizi rahmetsiz bırakma bizi açlık ve susuzlukgibi şeylerle imtihan etme.Bizleri cehennemin narından koru.

  3. ♣ Ąηηα Says:

    BOM DIA ALEGRIA!Bom fim de Semana!════:.ﻼﻍஞﻼﻍﻼஞﻼﻍ.:¦ⁿ♥♥ⁿ¦:. ﻍஞﻼﻍﻼஞﻼﻍ.:════Há duas formas para viver a sua vida:Uma é acreditar que não existe milagre.A outra é acreditar que todas as coisas são um milagre.(Fernando Pessoa)════:.ﻼﻍஞﻼﻍﻼஞﻼﻍ.:¦ⁿ♥♥ⁿ¦:. ﻍஞﻼﻍﻼஞﻼﻍ.:════Beijos sem fim…♣ Ąηηα ♣http://i256.photobucket.com/albums/hh180/annaspace_2008/perdida.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: