Vakti şerif, Cuma, ahir, akibet hayrola!Tevbeyi nasûh, Şefaati-i Nebi cümlemize nasip ola…!

Peygamber

Sende insan ve toplum, sende temel ve bina;

Ne getirdin, götürdün, bildirdinse amenna!…

N.F.K. 

 
Ya Rabbi!
Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah’tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ya Rabbi!
Eğer Allah’ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.Ya Rabbi!
Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.

Ya Rabbi!
İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah’ın Resulüdür.
Ey diri olan!
Ey ebedi var olan!
Ey izzet ve ikram sahibi olan!
Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah’ım!
Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!

Ya Rabbi!
Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.

Ya Rabbi!
Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O’nun elçisidir demeyi nasip et.

AMİN…AMİN…AMİN

Vakti şerifCumaahirakibet hayrola!

Tevbeyi nasûhŞefaati-iNebi cümlemize nasip ola…!

 

 

Reklamlar

3 Yanıt to “Vakti şerif, Cuma, ahir, akibet hayrola!Tevbeyi nasûh, Şefaati-i Nebi cümlemize nasip ola…!”

  1. Mehmet Says:

    Cuma gününüz hayırlı ve mübarek olsun.Cenabı Hak, din ve dünya saadeti ihsan eylesin.

  2. Tacettin Says:

    Rabbimiz bizlere karşı olan merhametini artır.Sen’in rahmetin ve merhametin olmasa idi bizim yerimiz yurdumuz olmazdı.Sen’in yardımın olmasa idi evimizin yolunu bile bulamazdık.Allah’ ım Sen çok merhametlisin, bağışlayansın ve bize sahip çıkansın.BİZİ EN GÜZEL BİR BİÇİMDE YARATTIĞIN GİBİ,BİZLERE EN GÜZEL BİR BİÇİMDE SAHİP ÇIK. Zaten bizlere Sen’den başka sahip çıkan mı var.?Rabbimiz bizleri kendinden den başka hiç kimsenin eline düşürme.En yakınlarımızın eline bile düşürme.Çünkü dünyada her şey belli bir sınır da kalıyor. Akrabalıklar, dosluklar, iyilikler ve güzellikler belli bir yerde unutuluyor.N’olur Allah’ım bizleri SEN unutma.Bizi bize ve hiç kimseye bırakma……………………………………………………………….Değerli Semra Kardeşim Cuma Günümüzün Hayırlara vesiyle olmasını diler, Kutlu Doğum Haftası ile birliktebütün güzelliklerin doğmasını YÜCE RABBİMİZ\’ denniyaz ediyorum…SAYGI, SEVGİ, SELAM VE DUA İLE..Hiç bir emanetin zayi olmadığı YÜCE RABBİMİZ\’ e emanet olunuz.

  3. sevgi Says:

    Affedermisin Allah\’ım?Yüklensem günahlarimi sirtimaTüm mahcubiyetimi alsam yanimaBiraz da utanc duyarak kapinaGelsem affeder misin Allah´im ?..Gözlerim dolu yaslarlaGünahlarimin verdigi pismanliklaAma beni affedecegin umuduylaGelsem beni affeder misin Allah´im ?..Verecegim hesabin korkusuylaBenden geriye kalmis günahlarin tortusuylaAma Rabbim sana duydugum büyük asklaGelsem beni affeder misin Allah´im ?..Hatalarimi bilsem de bas koydum yolunaSen cok affedicisin bagislayicisin amaBenim de günahlarim cok fazlaBöyle iken Gelsem kapina affeder misin Allah´im?..Belki yüzüm yok gelmeyeAma baska yerim yok gitmeyeKalbimde ki sonsuz sevgimleGelsem beni affeder misin Allah´im ?..ALLAH razı olsun meleğim rabbim tevbesi kabul olan kullarından eylesın bizleri..hayırlı cumalar ..Selamun Aleykum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: