~Sen de Korku(yor)musun??~

 

Bir Hint masalina göre, kedi korkusundan devamli endise içinde yasayan bir
fare vardir.
Büyücünün biri fareye acir ve onu
bir kediye dönüstürür.
Fare, kedi olmaktan son derece mutlu olacagi yerde bu kez de köpekten
korkmaya baslar.
Büyücü bu kez onu bir kaplana dönüstürür.
Kaplan olan fare, sevinecegi yerde avcidan korkmaya baslar.
Büyücü bakar ki, ne yaparsa yapsin farenin korkusunu yenmeye imkan yok. Onu
eski haline döndürür.

Ve der ki,

“Sen cesaretsiz ve korkak birisin. Sende sadece bir farenin yüregi var. O
yüzden ben sana yardim edemem.”

Ünlü yazar Shakespeare, bu konuda söyle diyor :

“İnsanlarin çogu kaybetmekten korktugu için sevmekten korkuyor..

Düsünmekten korkuyor, sorumluluk getirecegi için.

Konusmaktan korkuyor, elestirilmekten korkttugu için.

Yaslanmaktan korkuyor, gençligin kiymetini bilmedigi için.

Unutulmaktan korkuyor, dünyaya iyi bir sey vermedigi için.

Ve ölmekten korkuyor, aslinda yasamayi bilmedigi için.”

Reklamlar

11 Yanıt to “~Sen de Korku(yor)musun??~”

 1. ALİ Says:

  Selamun aleykumBelliki bu dünya da korkular çok,Benim de korkularım var.*Babam dan korktuğum için annemi daha çok sevdim.*ölümden korktuğum için ölümü hatırlamak istemedim.*Dövülmekten korktuğum için kavga etmek istemedim.*Arkadaşları kaybetmekten korktuğum için onlara mesafeli durdum.

 2. ♥♫♥Félinha♥♫♥ Says:

  ::::::(\\_(\\::::::::Amigos são carinhos que::::::(=\’ :\’):::::::recebemos sem data marcada.::::::(,(\’\’)(\’\’):::: Estão sempre presentes.¸.•*´¨`*•.¸¸.•Amigos comunicam-se pelocoração. Amigos pressentem. Procuram-nos sem motivo, apenas para saber se estamos bem. Podem usar e-mail, telefone, carta, fax, mas o que prevalece é a voz da alma.::::::(\\_(\\:::::::: Amigos não perguntam por que nos::::::(=\’ :\’)::::::: machucamos. Trazem o alento para::::::(,(\’\’)(\’\’):::: amenizar a nossa dor. Amigos¸.•*´¨`*•.¸¸.• percorrem nossa estrada aparando espinhos. Aceitam-nos como somos, virtuosos ou imperfeitos. Somos seu complemento, jamais seu espelho.::::::(\\_(\\::::::::Amigos nos dão força quando estamos::::::(=\’ :\’)::::::: desvalidos. Amigos oferecem seu::::::(,(\’\’)(\’\’)::::ombro para chorarmos.¸.•*´¨`*•.¸¸.•são pedras preciosas, tesouros que habitam em nosso ser mais profundo, são irmãos de alma, inestimável presente de Deus.Ola minha amiga…Boa tarde!!Tenha um lindo fim de semana!Beijos com carinho…Félinh@

 3. ALİ Says:

  ali canyazan: ****SEVGİ****Mehtap sularda gümüşten bir iz bırakırken,Gökte yıldızlar parlıyordu.Yalnız kaldığım günler ve geceler,Kalbim her yerde sevgi arıyordu. Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer, Sevgi mutluluk, mutluluk paylaşmak, Paylaşmak dostluk, dostluk hatırlanmak, Hatırlanmak unutulmamaksa eğer, demekki sevilmişiz.(ALINTI)

 4. Ömer Says:

  Allah âdın zikredelim evvelâVâcib oldur cümle işde her kulâAllah âdın her kim ol evvel anâHer işi âsân ider Allah anâAllah âdı olsa her işin önüHergiz ebter olmaya ânın sonuHer nefesde Allah âdın di müdâmAllah âdıyle olur her iş tamâmBir kez Allah dese aşk ile lisânDökülür cümle günah misl-i hazânİsm-i pâkin pâk olur zikr eyleyenHer murâda erişür Allah diyenAşk ile gel imdi Allah diyelimDert ile göz yaş ile âh îdelimOla kim rahmet kıla ol pâdişahOl kerîm-ü ol rahîm-ü ol ilâhBirdir ol, birliğine şek yokdürürGerçi yanlış söyleyenler çokdürürCümle-âlem yoğ iken ol var idiYaradılmışdan ganî cebbâr idiVâr iken ol, yok idi ins-ü melekArş-ü ferş-ü ay-ü gün hem nüh felekSun\’ ile bunlârı ol, vâr eylediBirliğine cümle ikrar eylediKudretin izhâr edüp hem ol celîlBirliğine bunları kıldı delîl"Ol !" dedi bir kerre vâr oldu cihân"Olma !" derse, mahv olur ol dem hemânPes Muhammeddir bu varliğa sebebSıdk ile ânın rızasın kıl taleb

 5. DENİZ Says:

  *****NELER SADAKADIR*****1-İnancı bozulmuş bir kişiyi hidayete erdirmek.2-İnsanlara eziyet veren bir şeyi yoldan kaldırmak sadakadır.3-Kekeme birine yardım edip aracılık etmek.4-Harama düşmemek için evlenmek sadakadır.5-Yük indirene- yükleyene yardım etmek.6-Güzel söz sadakadır .Müslüman kardeşine tebessüm etmek.7-Kişinin kendisine ve ailesine yaptığı harcama sadakadır.8-Misafire yedirip içirmek de sadakadır.9-Bir meyva ağacı dikse de ondan yiyen insanlar ve canlılar yerse sadakadır.10-İnsanların faydalanması için su getirse,çeşme yaptırsa sadakadır.

 6. sudafed Says:

  Cok guzel emegıne saglık..

 7. DENİZ Says:

  KADINLARA İYİ DAVRANMAK "Kadınlarla iyi geçinin." Nisâ sûresi (4), 19 İnsanlarla iyi geçinmek için önce onlara güzel ve tatlı söz söylemek, sonra da elden geldiğince iyi ve nâzik davranmak gerekir. Peygamber Efendimiz\’in ortaya koyduğu ölçüye göre insanların en hayırlısı, aile fertlerine karşı iyi davrananlar, onlarla iyi geçinenlerdir. Bu ölçüyü iyice pekiştirmek isteyen Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem, aile fertlerine en iyi davranan kimsenin kendisi olduğunu belirtmiştir (Tirmizî, Menâkıb 63; İbni Mâce, Nikâh 50). Resûlullah Efendimiz\’in hanımlarıyla gülüp şakalaşması, akşamları zaman zaman hanımlarından birinin evinde diğer eşlerini de toplayıp onlarla birlikte yiyip içmesi, şakalaşması, Hz. Âişe ile -bilindiği kadarıyla- iki defa koşu yapması, Habeşlilerin gösterilerini seyretmeye onu dâvet etmesi ve hatta zaman zaman hanımlarının kaprislerine katlanması âyet-i kerîmede tavsiye edilen iyi geçimin en güzel örnekleridir.

 8. sevgi Says:

  Hayata dokun Mademki yaşıyor mademki varsınBirazda hayata umuda dokunGecikmiş zamanlar mazide kalsınBirazda bu güne yarına dokunYıllanmış hasreti koy bir sandığaSende bir bilet al gel mutluluğaSon tren kaçmadan bak yaşamayaBiraz da gönlüne kalbine dokunGözyaşı getirmez gideni geriBu boş pişmanlığın yok bir değeriSöndürme içinde yanan feneriBirazda ışığa güneşe dokun.Ahmet Selçuk İlkanhayırlı günler canımcım inş iyisindir ..dualarında olayım meleğim seni rabbime emanet ediyorum …Selamun Aleykum

 9. Valentina Says:

  Merhaba, ben bir İtalyan kızı olduğum için, burada Google çevirmen teşekkür etmek şarkıları bazı metinleri okumayı başardı! Ben dil çalışma, ben insanların benim gibi olan başka bir nokta var sanmıyorum büyüleyici bir düşünce bulmak benim … Sen ricarca bir konu, sessiz değil, sana kadın olduğunu düşünüyorum … Eğer değilse, özür dilerim … , Siz, çevirmen kullanımı herhangi bir durumda, eğer benim gibi blogunuzda bir tur yapmak için kurulu olduğunu! =) Ben bir şey anlamak için yönetmek umut … Selamlar!

 10. Valentina Says:

  *Bunu araştırma konusu, sessiz değil, sana kadın olduğunu düşünüyorum … Eğer değilse, özür dilerim …

 11. mila Says:

  parasi olan pazardan korkmaz,imani olan mezardan korkmaz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: