The Merciful… The Forgiver…Rahmândır… Bağışlayandır…Vakt-i şerif, Cuma, ahir ve akibet hayrola…!

The Merciful… The Forgiver…Rahmândır… Bağışlayandır…
 

God telling prophet Muhammed : Tell My worshipers that I am the Forgiving, the Most Merciful…

Allah peygamber Hz.Muhammed(s.a.v.)şöyle dedi;Kullarıma söyle ben bağışlayanım ve çok merhamet ederim…

Dilime değdirdiğin sözler de, sözlere değen dilim de Senin ihsanındır.
Kalbime inen muhabbetler de, muhabbetleri özleyen kalbim de Senin ikramındır.
Beni kelâmına muhatap ederek zengin eyledin. Hidayetini göndererek beni yalnızlıktan kurtardın.

Yalnız Senin işittiğini bilerek konuşan, sözünü özüne eşitleyenlerden eyle beni.
Yüzümü ikiyüzlülükten, dilimi "ikisözlülük"ten uzak eyle.
Yalnız Senin yakınlığını bilerek yaşayan, dudağını kalbine yapıştıranlardan eyle beni.
Kalbimi kötü zanlardan, dudağımı kalpsiz sözlerden uzak eyle.

Amin.

Vakt-i şerif, Cuma, ahir ve akibet hayrola,Hayırlar feth ola, şerler def ola…!

Reklamlar

6 Yanıt to “The Merciful… The Forgiver…Rahmândır… Bağışlayandır…Vakt-i şerif, Cuma, ahir ve akibet hayrola…!”

 1. RıZa BeRKaN Says:

  Cuma .. günümüz .. / gününüz hayırlara vesile olsun Semra kardeşimNerededir gönlüne akan yol?Sana vûslatın şartı can mıdır söyle? Kurban olsun canım Hakk’ın yoluna … vûslatına ferman gönder efendim.Kalbim güvercin kalbi gibi titrerken ardındanNe olur sana ulaşmam için kanadından ..Bir tüy ver, pervaz edeyim hep ardındanBedenim kafes efendim, kalbim tutsak bir güvercin gibi titriyor kafesinde.Uzaklığın çekilesi dert değil. İsmini ansam gecenin ıssız saatlerinde, bir Cuma sabahı uykuyu beyninden vurarak duaya dursam, gül kokan bir muştuyla gelir mi melekler? Korkuyorum sensiz kalmaktan. Yüreğim sensiz karanlık, Yüreğim Sensiz gece … Sana doğru kayıyor gönlümün göklerinde yıldızlar. Bir gece kirpiklerim kapansa; Sen gül kokunu yüklenerek bir bahar edasıyla gelsen güneş gibi ısıtsan buzdan duygularımı. Rûyalarım şeref bulsa güneşi kıskandıran cemalinle.Kur’an ilmini elinden içsem *ab-ı hayat misali.Taif dönüşü ettiğin dua hürmetine … kabul görsem tarafından, Efendim …Amin ..

 2. sevgi Says:

  Bozuk kalbliler İmam-ı Rabbanî hazretleri buyuruyor ki: ALLAHü teâlânın emirlerini yapmamak kalbin bozuk olmasındandır. Kalbin bozuk olması, dine tam inanmamaktır. İmanın alameti, dinin emirlerini seve seve yapmaktır. [Namaz kılmayıp günah işliyenin, (Benim kalbim temiz, sen kalbe bak) demesinin çok yanlış olduğu buradan da anlaşılır.Kalb, sevgi yeridir. Sevgi bulunmayan kalb ölmüş demektir. Kalbde, ya dünya sevgisi veya ALLAH sevgisi bulunur. ALLAHı anarak, ibâdet yaparak, kalbden dünya sevgisi çıkarılınca, kalb temiz olur. Bu temiz kalbe, ALLAH sevgisi, kendiliğinden dolar. Günah işleyince, kalb kararır, hastalanır, dünya sevgisi yerleşir ve ALLAH sevgisi gider. Kalbin bu hali, bir şişeye benzer. Su doldurunca, havası çıkar. Suyu boşaltınca, hava kendiliğinden dolar.hayırlı cumalar bitanemm bu gunler çok çalışmam gerek bana dua etmeyı unutma meleğimm bu hafta benım için baya zor geçecek..sen kendıne çokk dıkkat et her şey gönlünce olsun ..ALLAH daim yardımcın olsun..s.a.

 3. DENİZ Says:

  İyi akşamlar yer yüzü meleği nerde bulursun bu güzel resimleri ve yorumları.iyi hafta sonları olsun.Allah seni daima korusun.Melekler önünden ve peşinden güller döksün.

 4. Michaël Says:

  Metin çok güzel ve gerçek Ben büyük bir dikkat ile okumak Tüm kalbimle size benimsemesi Arkadaşınızın Michael

 5. Gracias!: Una necesidad básica del ser humano es la de ser apreciado. No hay mejor forma de decir a una persona que es importante lo que hace por nosotros, que expresarle un "¡gracias!", no en forma mecánica sino con pleno calor humano.HOLA CIELO,VENGO A LERTE UN RATITOY DEJARTE UN BESO DE BUENAS NOCHESGRACIAS POR ESTAR SIEMPRE CORAZONABRAZO PARA TI

 6. ♥♫♥Félinha♥♫♥ Says:

  BOA_________♥♥♥♥♥♥♥♥_TARDE________♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_____♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥____________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥______________♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥_________________♥♥♥♥♥♥♥♥♥__________________♥♥♥♥♥♥___________________♥♥♥♥___________________♥♥__________________♥♥_________________♥_______________♥____________♥♥__________♥♥♥_________♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥_______♥♥♥♥♥♥♥♥________♥♥♥♥♥♥♥♥__________♥♥♥♥♥♥♥♥____________♥♥♥♥♥♥♥_____________♥♥♥♥♥♥BEIJINHOS____________♥♥♥♥____(´*•.¸ (´*•.¸ ¸.•*´) ¸.•* )_..::¨´•.¸ * Feliz páscoa*¸.•´¨::..______.(¸.•*(¸.•*´ ´*•.¸)*•.¸).Beijocas, sempre amiga…Félinh@

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: