Yaşa(m)ak!!!

(Fotoğraf-Karagöl / Borçka – ARTVİN)

Yaşlı derviş son anları yaşamak üzereymiş.

 Genç derviş,hayatın gerçeğini bilse bilse ancak o bilir, diyerek yanına gitmiş.

 “Derviş baba,hayat neydi?” diye sormuş. Bunun üzerine yaşlı derviş gülümsemiş:

Bir andı oğul,sadece bir andı…

Reklamlar

4 Yanıt to “Yaşa(m)ak!!!”

 1. DENİZ Says:

  Evet yaşamak sadece bir andır.Dün yaşandı gitti bir andı.Yarın daha gelmedi.işte içinde bulunduğun an senin her zaman yaşadığın andır.Dün bitti gitti bir daha geri dönmez ,yarına senin ulaşman % de 100 garanti değil ama şu dakikaları bu günü kurtarman senin elindedir.5 dakika önce yaptığın bir iyilik için mutlu olursun ama kötülük yapsaydın mutsuz olurdun.Hemde zamanı geri çeviremezdin.İYİLİK YAP MUTLU OL!!!

 2. sevgi Says:

  Ezan ve SelaTopraktan daha güzel bir şey var mı şu dünyada, Hani iki nokta işaretlersin yere başlangıç ve son. Birleştirirsin sonra, bu çizgi hayatımızdır. Topraktan gelip toprağa giden bir ömür. Ağaçlar ne kadar güzeldir bir o kadar da faydalı, Hani bir bebek doğar da ağaçtan bir beşik yapılır. Bir ömür yaşar sonra bir tabut yapılır ağaçtan, Beşikten tabuta bir göz kırpmaktır ömür. Sonra pamuk tarlaları vardır beyaz pamuklar, Yine bir bebek doğar, beyaz dokunmuş bir kundak yapılır. Ağlayarak doğan bir göz gülümseyerek batar beyaz kefende, Beyaz kundaktan beyaz kefene bir yolculuktur ömür. Gül bahçeleri vardır insanı mesteder güzelliğiyle, Bir bebek açar gözlerini dünyaya, bir baba bir demet gül getirir. Sonra ölüm gelir, bir demet gül götürülür bir babanın mezarına, Bir demet gülden bir demet güle bir nefestir ömür. Her sabah gün yeniden doğar, çiçekler bir bir açılır, Bir bebek doğar güneş gibi, ismi verilir kulağına ezan okunur. Ömür geçerde güneş batar , dostlara sela okunur, Bir ezandan bir selaya bir nidadır ömür. Güller açar, güller solar, sonra goncalar, Her doğum bir ayrılıştır sevgiliden. Her ölüm bir kavuşmadır sevgiliye, Sonsuzluk denizinde bir damladır yaşadığımız bu ömür… Veysel Gülmez emeğine sağlık cann en güzele emanetsin meleğim..s.a.

 3. Leyla Says:

  Das LebenDas Leben ist verhüllt und verborgen, wie auch euer größeres Selbst verborgen und verhüllt ist. Aber wenn das Leben spricht, werden alle Winde Worte; und wenn es von neuem spricht, so wird das Lächeln auf euren Lippen und die Tränen in euren Aug\’ zum Wort. Wenn es singt, hören es die Tauben und sind ergriffen; und wenn es sich langsam nähert, sehen es die Blinden und sind entzückt und folgen ihm verwundert und erstaunt Khalil Gibran, arabischer Dichter (1883-1931)

 4. made Says:

  bir kıştı sudan beyazmutlandıran kimikimi dünyanın bir yerindekimi öbür yerindeydiresimlerinde kayılmayantepelerden düşlere dalan öyküsüz konaklayankiminin intikamı servet avıydı kimilerininve çocukları daha müşküldü daha kıymetliydibiliyorlardı işlerini demokrasi havarileriyüzlerceden alıp ta birine yedirmeyikarartıp yaşamları biner binerdolar dağları petrol çölleriydi heveslerigiremezdi düşlere savaşkapıdaki savaş giriverdi içeriyaktı yıktı kül eyledi gitmedi gözlerden kulaklardan bedenlerdenyerleşip el alemin ülkesine toprağına evineferyatlar acılar beddualar göğe erdiler birdenyenik düşmedi bahara ve yaza savaş gönderilemedie-medeniyet gönlün boş kalbin kurutanırsınız bir kısım çocuklara bir daha bahargelmediMehmet Necip Özmen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: