Ya Olduğun Gibi Görün; Yada Göründüğün Gibi Ol….Mevlana Celalettin RUMI .

Act like the sun in love and compassion!
Act like a river in friendship and fraternity!
Act like the night in covering the faults of others!
Act like the soil in humility and selflessness!
Act like a dead one in anger and fury!
Act in accordance with the way you look!
Look in accordance with the way you act!
[MEVLANA JALALUDDIN RUMI] 
~~     ~~    ~~
Sevgide güneş gibi ol,
Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,
Hataları örtmede gece gibi ol,
Tevazuda toprak gibi ol,
Öfkede ölü gibi ol,
Her ne olursan ol,
Ya olduğun gibi görün,
Ya göründügün gibi ol.
All the words of yesterday vanished with the passing day,o my soul!
Now it is time to tell something new and fresh….
Mevlana Celalettin RUMI  
Geçmiş geçmişte kaldı, yarın henüz gelmedi, mâdem elde avuçta bu ânımız var,
"bu gün yeni şeyler, söylemek lazım cancağızım"
 
Reklamlar

6 Yanıt to “Ya Olduğun Gibi Görün; Yada Göründüğün Gibi Ol….Mevlana Celalettin RUMI .”

 1. sevgi Says:

  Müslümanın Dikkatle Kaçınması Gereken Hususlar1. Ehl-i Sünnete uymayan bozuk i\’tikatlar,2. Ameli terk etmek,3. Niyette ve islerinde dogruluktan ayrilmak,4. Günahta israr etmek,5. Islâm ni\’metine sükrü terk etmek,6. Îmansiz gitmekten korkmamak,7. Baskalarina zulmetmek,8. Sünnet üzere okunan ezana icâbet etmemek,9. Dine aykiri olmayan yerlerde, Anne ve babasina âsi olmak,10. Çok yemin etmek.11. Namazi hafife almak, tadîl-i erkâni terk etmek,12. Haram olan içkileri içmek,13. Müslümanlara eziyet vermek,14. Velî olmadigi halde velilik iddiasinda bulunmak,15. Günahini unutmak,16. Kendini begenmek, kendisini çok âlim görmek,17. Koguculuk ve giybet etmek,18. Mümin kardesine hased etmek, çekememek,19. Ülü\’l-emre itaat etmemek,20. Bir adama, tecrübe etmeden, iyi veya kötüdür diye pesin hükümde bulunmak,21. Yalan söylemek,22. Dîni ögrenmekten kaçinmak,23. Erkeklerin kadinlara, kadinlarin erkeklere benzemeye çalismasi,24. Din düsmanlarina sevgi beslemek,25. Hakîki din âlimlerine düsman olmak. Hasan ARIKAN, Muhtasar İlmihaltşk ederim canım benim sevgiler karşılıklı ..kolay gelsin meleğim..s.a.

 2. ebu muhammed ali Says:

  DÖNMEK İBADETMİ AYİN Mİ DÖNEN KİŞİ NEDEMEK İSTİYOR O DÖNEN PEYGAMBER Mİ HAKTAN ALDIGINI HALKA VERMEK PEYGAMBERE HAS OLAN BİŞEY DEGİLMİ MÜSLÜMAN BİLİNÇLİ OLMALI….MESNEVİDEN BAL KABAGI HİKAYESİNİ OKUYUN

 3. ..... Says:

  It is true that we will always be a reflection of our look, love, compassion and forgiveness are our only path. Allah bless you my dear sister. A kiss. Happy Monday.

 4. RıZa BeRKaN Says:

  Bir gün, oldukça hasta olan adam tekerlekli sandalyeyle, cam kenarındaki bir yatakta yatan başka bir hastanın bulunduğu hastane odasına getirilir.İki hasta arkadaş olduktan sonra,cam kenarında yatan hasta saatlerce pencereden dışarısını seyredip yatalak arkadaşına çevrede olup bitenleri anlatır .Bazı günler hastanenin karşısındaki parkta ağaçların ne kadar güzel göründüğünü ve rüzgarda nasıl dans ettiklerini anlatır.Bazı günler de, hastanenin etrafında yürüyen insanların neler yaptıklarını anlatarak arkadaşını eğlendirir. Ancak zaman geçtikçe, yatalak hasta, arkadaşının ona anlattığı güzellikleri bizzat kendi göremediğinden dolayı hayal kırıklığı yaşamaya başlar. Gitgide ondan hoşlanmamaya başlar, nihayetinde de ondan iyice nefret eder.Bir gece kötü bir öksürük krizi esnasında cam kenarında yatan hastanın nefesi tıkanır.diğer hasta düğmeye basıp yardım çağırmak yerine,hiç bir şey yapmamayı seçer. Ertesi sabah, camdan dışarıda olup biteni anlatarak arkadaşını mutlu etmek için onca çaba göstermiş olan hastanın öldüğü açıklanır ve sedyeyle hastane odasından çıkarılır. Diğer hasta vakit kaybetmeden yatağının pencere yanına yerleştirilmesini rica eder ve hemşire bu ricasını kabul eder. Artık ölen hasta arkadaşının anlattıklarını kendisi görecekti.Ama adam camdan dışarıya baktığında,gördükleri karşısında derinden sarsılır, birde ne görsün pencere tuğla bir duvara bakmaktadır. Eski oda arkadaşı canlandırmaya çalıştığı o inanılmaz manzaraları, sadece arkadaşını zor zamanlarında biraz rahatlatmak için sevgisinin bir göstergesi olarak hayal etmiştir; ona çıkarsız bir sevgi sunmuştur!!!Hayırlı Akşamlar ve Geceniz Mübarek olsun.Duacıyız / Dua talep ediyoruz inşaallah.Selam ve dua ile – Malum yabancı değil yeniden / yine ben :))

 5. BrIsA Says:

  belas imagens, eu queria muito conhecer a turquia, bjs,

 6. Laurine Says:

  Good evening, my dear friend Semra! You really have a beautiful space! Once in Egypt, long time ago, I have seen the Derwish dancer dancing this holy dances. It was very impressionant. Thank you for sharing this beautiful pictures and poem ful of wisdom with me and other people! Kind regards from Laurine

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: