~GİT-ME…..DUR!~

Kıyıya vuran dalgalar gibi vur sineme,
varsın derin falezler oluşsun kıyılarında yüreğimin..
Değil mi ki kopan her parçam sana kavuşacak, varsın karışsın sana her zerrem, sende kaybolandan gayrısını kaybettim zaten.
Haydi artık gelsin yüreğime senden bir darbe, mecalim yok;
sabrım az, çok bekletme,
gel etme, gel-git-me…
Ey ummanında kaybolunası yâr,
Gel- git-me
Reklamlar

5 Yanıt to “~GİT-ME…..DUR!~”

 1. DENİZ Says:

  Birliktelik maddi birliktelik değildir.Birliktelik ruhların ittifakıdır.Sen kendinle barışıksan Allahda senin yârin olur,Kullar da senin Yarin olur.

 2. huseyin Says:

  cok guzel ,

 3. ╬✞Nadir spaces Says:

  ciao x teGli spruzzi della pioggia bagnano il vetrodella mia finestra ed i miei pensieri oscuri,nella nebbia fitta della pianura padana.I miei occhi… lacrime di stelle danzanosui muri della mia prigione fatta di emozioniche esplodono ad ogni vibrazione del cuore.La mia poesia, la mia dannata poesia,quella che ho dentro io,suoni e luoghi ed emozioni da scrivereper ricominciare, sentimenti intensiincisi sul foglio.Non so se quando arriverà il ventodopo questa pioggia,porterà via anche i miei pensierie le mie parole incise sulla carta,ma di certo non porterà mai vial\’amore che ho per la poesia.Non so quanto durerà questo amorema so che sarà sempre di piùad ogni respiro fino all\’ultimo battitobuona settimana aricyaonadir

 4. RıZa BeRKaN Says:

  Her şey zıddı ile bilinir…Acı olmazsa tatlı,Kötü olmazsa iyi,Çirkin olmazsa güzel,Ölüm olmazsa yaşam,Yokluk olmazsa varlık,Hastalık olmazsa sağlık,Çileler ve hüzünler olmazsa mutluluk,Nasıl bilinebilir!Çoğu zaman herkesin hayattan nefret ettiği anlar olmuştur.Bazen ölsem de kurtulsam dediğimiz anlar…İşte böyle bir anda Azrail kapımızı çalsa ve ruhunu almaya geldim dese,Kaçımız buyur içeri deriz.Biraz önce bıktım artık yaşamak istemiyorum diyorduk, ama Azrail’e de kapıyı açmak istemiyoruz. Demek ki her şeye rağmen yaşamak istiyoruz…Hayat standardı bizlerden daha zor olanları düşüneceğiz, bizlerden iyileri değil. İsyan etmek, bağırıp çağırmak, birilerinin hayatına bakıp sürekli imrenmek veya kıskançlık krizlerine girmek çözüm değil!Hayatın renklerini biz aramalıyız.Hayat hep siyah-beyaz renklerden oluşuyor ve başka renk göremiyorsak,Siyah ve beyazında bir renk olduğunu kabul edip bu iki renkle mutlu olmaya çalışmalıyız.Güzel görme, güzellikler bulma adına çabalarımız olmalı! Değiştiremediğimiz şeyler içinde üzülmemeli ve ruhumuza eziyet etmemeliyiz.Kader defterinde bizim için uygun görülen hayatı;Kabul ederek,Küsmeden, Onunla barışık yaşayarak,Geçmişe hayıflanmadan,Yapamadıklarımızı ve keşkelerimizi bir yana bırakarak,Umudunuzu kaybetmeden,Mevcut hayattan mutluluğu nasıl sağabilirimin hesabının yaparak,Hayat yolunun bundan sonraki kısmında güzellikler de, engellerde olabileceğini düşünerek,Neden ve niçin’lerle boğuşmadan,Hayattan çok şey beklemeden, beklentilerimizi abartmadan,Hayatın ellerini bırakmadan (nasıl olsa o bizi bir gün bırakacak acele etme)Bir kere dünyaya geldiğimizin, bir defa yaşama hakkımızın olduğunun, başka şans tanınmayacağının bilinci ile:Kabulleneceğiz!Yaşayacağız!Güzelleştireceğiz!Seveceğiz!Hayırlı Günler Diliyorum Semra kardeşimSelam ve dua ile.

 5. sevgi Says:

  Bilyeliyle kaymak Konuşmak; bir bilyeli arabayla yokuş aşağı kaymaktır!Zeminin düzlüğüne, yokuşun meyline göre hızlanır araba ve önüne engel çıktıkça bir yana kaçmaya çalışır!Bilyeli arabalar genelde tek kişiliktir, çünkü hemen herkes dört tane bilyeli (rulman) bulmuş, bunları iki odunun iki ucuna takmış… Oturabilmek için dingillerin üstüne koyduğu tahtayı ise arkadan iki üç çiviyle sabitlemiş; ama önden tam ortadan, tek çiviyle çakarak bir nevi direksiyon haline getirmiştir. İki ön tekerleğin yakınına bağlanmış iplerden hangisini çekerse o yana dönen arabasını çoktan yokuşun tepesinden salmıştır. Bir insan, kendi arabasında özgürce kaymak varken neden başkasının arabasını tercih etsin ki! Konuşmak; bilyeliyle yokuştan kaymaktır!Marifet; yoldan çıkmamak, bir kenara devrilmemek ve kimseye çarpmamaktır ama asıl zor olanı; durabilmektir!..Bazı bilgileri öğrenmek için çok zaman ve para gerekir. Ben size bedava vereceğim:Konuşurken telefon çalsa veya konuşmayı kesecek herhangi bir durum olsa, sözünüzün devamını getirmeyin. Karşınızdaki sizi dinliyor ve anlattıklarınızı merak ediyor idiyse, soracaktır. Sorarsa anlatmaya devam edersiniz. Fakat sormuyorsa, ortalığa sessizlik çökse bile anlatmayın. Çünkü hem sizin zamanınız ve hem de karşınızdakinin zamanı ziyan oluyor!Doğru zamanı, yani sizi dinleyeceği zamanı buluncaya kadar bekleyin! Konuşmak; bilyelide kaymaktır. Zor olan işte budur; susabilmektir!Konuşmak; bildiğini veya doğru zannettiğini söylemek, konuşmak yokuş aşağı kaymak, konuşmak zihnini boşaltmaktır.Zor olan susmaktır, dinlemektir, okumaktır; yokuş yukarı “tırmanmaktır” asıl, yani doğruları öğrenmektir.Stop -Muammer Erkul -30 Ocak 2009 Cuma canım güzel paylaşımlar için çokk tşk ederim bitanesi ALLAH c.c. razı olsun ..canım meleğim kocaman öptüm..rabbim daim korusun seni..s.a.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: