Vakt-i Şerif, Cuma, Ahir ve Akibet Hayrola Efendim…

 

Allah’ım Değiştiremeyeceğim Şeyleri Kabullenebilmek İçin Huzur,

Değiştirebileceklerim İçin Cesaret ve

Aralarındaki Farkı Kavrayabilmek İçin Akıl Ver!!

 
Allah’ım gönlümde olanı hakkımda hayırlı eyle,
Hakkımda hayırlı olana gönlümü razı eyle.
(Amin.)
Yerlerin, göklerin, ayın ve güneşin Rabbine sonsuz hamd-ü sena ile;

Vakt-i şerif, Cuma, ahir ve akibet hayrola efendim…

Reklamlar

4 Yanıt to “Vakt-i Şerif, Cuma, Ahir ve Akibet Hayrola Efendim…”

 1. RıZa BeRKaN Says:

  Cuma\’nın bereketi üzerinize olsun,Gönlünüze feyz,içinize ferahlık,huzur dolsun,Bu güzel saatlerde insanlık yeniden doğsun,Selamlarınız selam,güzel kelamlarınız,kelam bulsun…Cemaat birlikteliği hiç bozulmasın,İbadetleriniz makbul olsun,Cenab-ı Allah hep sizleri korusun,Müslümanlık hak ettiği değeri bulsun.Düşmanlık,kin bitsin,dargınlar barışsın,Savaşlar sona ersin,huzur geri gelsin,Ortalık durulsun,sükunet hakim olsun,Dularınız kabul olsun,nefisler mutmain olsun,Cumanın neşesi her yere dolsun,Kardeş,kardeşten emin olsun,Bu haftaki ve her haftaki,Cumanız mübarek olsun.

 2. Mmürsel Says:

  Kardeş ellerinize sağlık, Mevlam paylaşımından dolayı razı olsun.Sizinde Cumanız Mübarek olsun….

 3. sevgi Says:

  DE Kİ; ALLAH İÇİN NE YAPTIN BUGÜN ? Kalbini bağla ki, Hâkk kemendine, Düşme, mahşer günü, yargı derdine, Sen, kendi yargıcın, ol da kendine, De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Bir gönül kapısı, bulup çaldın mı ? Bir sevgi seline, boyca daldın mı ? Bir dosta bedelsiz, selâm saldın mı ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Seher vakti kalkıp, vecde daldın mı ? Nûrlar dağılırken, payın aldın mı? Hâkk aşkına, kâlbi şâhid kıldın mı ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Bilmediğin, bilenlere sordun mu ? İlimle aranda, köprü kurdun mu ? Zarar ve kârını, hayra yordun mu ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Ezelî rızkına, râzı oldun mu ? Sabır sofrasında, lezzet buldun mu ? Îmânla şükredip, huzur doldun mu ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Gafleti, gayretle, yarıştırdın mı ? Alnını, secdeyle barıştırdın mı ? Bir akraba sorup, soruşturdun mu ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Kibir dağlarından, inip geldin mi ? Zorda kalmış, bir kişiyi bildin mi ? Sana borcu vardı, onu sildin mi ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Merhamette, Hâkk serveti buldun mu ? Komşu kederiyle, ortak oldun mu ? Bir yetimin, şevkâtiyle doldun mu ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Acılar görünmez, gözler baksa da, Her ateş, düştüğü yeri yaksa da , Hasta, bir dost bekler, ümit yoksa da, De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Gönül gözlerini, açıp baksana, Veren, neler vermiş, dünyada sana, O\’na gönderdin mi, bir hamd ü senâ ? De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Gramla yazılır, yaptığın hasat, Bir zerre noksansız, çıkar yedi kat, Tükenen her nefes, kaybolan fırsat, De ki; Allah için, ne yaptın bugün ?.. Cengiz Numanoğlu hayırlı cumalar meleğim ..seni sevdiğim aklında olsun emi.s.a.

 4. Seigneur Says:

  İntifadaİsrail Nankör kavmin Samirisi Vahşet,katliyam-SOYKIRIM Ve İnsanlık musallada İlk kıblede secde Filistin sere-serpe KUndakta şehadet Gazzede vahşet Mühimmat çakıl taşı Gök gürültüsü-çığlık Bombalar sağnak Filistin kan-revan Kan nehrinde yakamoz Kurşun sesi Bomba sesi Siren sesi Ve ölümün sesi Ekran karşısında çitlembil sesi Gazze,Şeria, Aksa Direnir en sonda kalsa Kahpenin soyu canına kıysa Filistin intifada Ölen kendi olmadıktan sonra Değil hiç umurunda (pisliklere)Filistin İNTİFADA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: