ÜÇ DEVİRDE BİR MABED …AYASOFYA…

Sultanahmet yanıbaşında
Her gün mersiyeler söyler sana
Her gün beş defa
Duymuyor musun Ayasofya?

Ağlıyor sana her sabah Marmara
Kıyıya vuran hazin dalgalarla
Yüksek tepeden Fatih de bakıyor sana
Görmüyor musun Ayasofya?

Asırklarca yaşadın güneşli güzel günleri
Cihana işittirerek Allahü ekberi
Acaba bu derde düşeli beri
Ağlayan gözlerimi

Biliyor musun Ayasofya?

Mustafa Tarak 

Reklamlar

2 Yanıt to “ÜÇ DEVİRDE BİR MABED …AYASOFYA…”

 1. sevgi Says:

  Ayasofya garipti
  Dolaştım İstanbul\’u sabaha karşıAşiyan, Eyüp Sultan, Kapalıçarşıİçimdeki hüzünle durdum önünde,Ayasofya garipti, ben ağlamaklı.
   Şimdi Eyüp\’teyim ben, sabah namazıHiçbir yerde bulamam burdaki hazzı.İndim Sultan Ahmet\’e bir hüzün sardı,Ayasofya garipti, ben ağlamaklı.
   Gözlerim kan çanağı, çıktım dışarı,Caminin tam önünde simitçi hacı.Kan kırmızı o çayda yine o vardı,Ayasofya garipti, ben ağlamaklı…
  Bedirhan Gökçe
  hayırlı sabahlar meleğim s.a.

 2. Kerim KOÇAK Says:

  Ya Rabbi!Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah\’tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!Eğer Allah\’ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah\’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah\’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah\’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ya Rabbi!İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah\’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah\’ın Resulüdür.
  Ey diri olan!
  Ey ebedi var olan!
  Ey izzet ve ikram sahibi olan!
  Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah\’ım!
  Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
  Ya Rabbi!Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
  Ya Rabbi!Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O\’nun elçisidir demeyi nasip et..?!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: