Nasr

In The Name of Allah, The Beneficent, The merciful

1. When there comes the help of Allah and victory,
2. And you see people entering Allah’s religion in multitudes,
3. Then celebrate the praise of your Lord and seek His forgiveness, (for) surely He is Oft-returning (to mercy).

Rahman ve rahîm olan Allah’ın adıyla.

1. Allah’ın yardımı ve zaferi gelip de insanların bölük bölük Allah’ın dinine girmekte olduklarını gördüğün vakit,

2. Rabbine hamdederek O’nu tesbih et ve O’ndan mağfiret dile.

3. Çünkü O, tevbeleri çok kabul edendir. 

Reklamlar

6 Yanıt to “Nasr”

 1. ahmed Says:

                  her elif’in yolunu açacak bir “be” yaratan bir yar var ki; kelam’ını başlatır bir “elif” ile…cümle içinde elif’in varlığını hissettirir sabretmeyi bilene. elif’i cümleye sevdirir; cümleye elif’i faydalı kılar. kelam’ını kalbe vahiy kılan bir yar var ki, elif’liğinin idrakinde olmayan her yürek için büyük sıkıntılar verir; bu, oyâr’in merhametindendir, fazlındandır.              elif…            yâr’sızlığı seçtiğin gün,  be’nin yakınlığına el çevirdiğin gündür; aşk’ı anlatan bir cümle başlamaz artık…yusuf’un kıssası başlamaz artık; karanlık bitmez, kuyudan çıkmaz bir sultan; züleyha’nın yüreği aklanmaz aşk’la…             elif…            yâr’sızlığı seçtiğin gün, onulmaz yaralar açılır yüreğine; varlığından bîhaber olduğun o belde-i ahsen’e…artık sen hüzün mevsimini yaşarsın her dem; inşirahı dileyen dilin yorulur, aşk’ı dileyen yüreğin yorulur. inşirahı dilersin her dem; zikri özleyen gecelerin şikayetini duyar kulakların, dilin damağını özler…dilin  yâr’in adını özler; nefese dokunmayı özler…             elif…            yâr’sızlığı seçersen, be’nin yanında olduğunu hissedemezsin. aşk’ı anlatırlar sana, vasfının “arayan” olduğunu  anlayamazsın. girdiğin her sokakta oyalanırsın; be’nin sokağına varmaz ayakların; aşk’ın sokağına varmaz…             elif…            senin cümley(l)e aşk’ı anlatman  lazım; be’yi bulman lazım…be’yle olman lazım!elif…aşk hatrına yâr’e yakın kıl yüreğini….nokta!
  selam ve dua ile gönlü güzel insan Allah c.c. razı olsun

 2. Yaban Gülüm Says:

   
   
   

  SENSİN her zaman yanımda olan,dar zamanlarımda yüreğimin yankılarını duyan SENSİN karanlıklar ortasında dolunaylar gibi kalbime doğan.. SEN benden cansın,SEN hayatıma anlamsın.. geceleri buram buram tüten hıçkırıklarımdan,bütün arayışlarımda,dalgalı bir denizin ortasında çırpınan ruhumda ,SENSİN gök kubbemin rengarenk gökkuşağı özüm SENSİN,TEBESSÜM ETTİĞİMDE SEN BENİM GÜLÜMSEMENSİN.. SEN benim yüreğimsin,beni hakiki seven SENSİN.. ellerimin,gözlerimin,yüreğimin mimarı! her bir zerrenin nakışlarında,sanatından bir emareyim.. gözlerime NURUNDAN ışıklar vermeseydin,şu kainat tablosunu göremeyecekti gözlerim. sevgiyi kalbime ilham etmeseydin,SENİ SEVMENİN güzelliğini,sonsuz acizliğimle bilemeyecekti yüreğim.. gözlerime ağlamak nimetini vermeseydin,gözyaşının kalbimle olan dostluğundan bi-haber kalacaktı gözlerim.. her gün güneş olup aydınlattın semaları,karanlıkta bırakmadın umutlarımı.. EY CÖMERTLERİN EN CÖMERTİ! REZZAK İSMİNLE donattın afakımı, SETTAR İSMİNLE örttün ayıplarımı, TEVVAB İSMİNLE her defasında kabul ettin tevbelerimi YİNE GEL!DEDİN..tekrar geldim ,SANA GELDİM ALLAH’IM! VEDÜD OLAN SENSİN SEVEN SENSİN,SENDEN başka kimim var ki,kapısına gideyim? aşkınla kuşat,aşkından mahrum kalmış naçar yüreğimi.. baharım SEN OL SEVGİLİ! HAZANDA BIRAKMA,yapraklarım dökülüyor.. GÜLİSTANIM SEN OL EY SEVGİLİ! EY ELLERİMDEN TUTANIM! SANA kavuşmak çıktığım bu sevdalı yolculukta sarp yokuşları çıkarma karşıma.. ey fukara yüreğimin RAHMETİ SONSUZ SEVGİLİSİ beni SANA sürünerek değil,koşarak getir.. uzattım ellerimi,bırakma beni toprağımda NURUN OL,CENNETİMDE GÜLÜM OL! ELİM SEN OL ALLAH’IM!KOLUM KANADIM,DİLİM DAMAĞIM,TEK GÜVENİM DAYANAĞIM,SAHİBİM SEN OL.. AYIM GÜNEŞİM,GÖZYAŞIM TEBESSÜMÜM, SEN OL.. GELDİM İŞTE KAPINA,AŞKININ FUKARASIYIM.. AŞKIM SEN OL ALLAH’IM, AŞKIM SEN OL…
   
  selam ve dua ile gülümmm…sabahı şerifin hayr olsun…

 3. Hi Semra. We can only hope all religions can bring love and peace not hate and war! Thank you so much for liking my poem ‘ Happy New Year!’ Hope you have a good 2015. Peace and Good Wishes. The Foureyed Poet.

 4. Happy New Year Semra. I hope that 2015 will be a year filled with much love and peace for everyone, wherever they may be found in this world, and I hope that this new year brings you everything that you personally have hoped for.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: