KADIN…

 

Şu fani dünyada erkeklerin kalbine nazil olmuş en güzel ayet olarak görüyorum kadınları.

Ayet, Rabbimizin lütfunu haber veren işaret  demekse, kadın ete kemiğe bürünmüş bir ayettir.Sonsuz derinlikte sözler besleyen ruhu ve kalbi bürüyen bir ayettir. Konuşan bir ayettir. Karşına geçip dile gelir;

Allah tarafından gönderildiğini söyler. Sanki dünyada ama dünya ötesi bir şeydir kadın…

 

Senai Demirci

 

anlayana:)

 
Reklamlar

4 Yanıt to “KADIN…”

 1. RıZa BeRKaN Says:

  Dinimiz kadına çok değer vermiş, onu en yüksek dereceye çıkarmıştır. İslâmiyyetin kadına verdiği kıymeti hiçbir din, hiçbir düşünce vermemiştir.
  Dinimiz kadına çok değer vermiş, erkeğe de çok sorumluluk yüklemiştir.
  Peygamber efendimizin hicretin onuncu yılı, son haccında, son hutbesi, (Kadınlarınıza eziyet etmeyiniz! Onlar, Allahü teâlânın sizlere emânetidir. Onlara yumuşak olunuz, iyilik ediniz!) olmuştur.
   
   

 2. spurious Says:

  paylaşımlarınız için teşekkürler gerçekten çok yararlı ve güzel bilgiler

 3. Hat Sanati Says:

  söz cok güzel ama öyle kadını bulmak igneyle kuyu kazmaya benzer.nerede öyle kadın.bulan banada haber versin. şu asırda hem erkekler hemde kadınlar şöyle bir silkelensinde kendine gelsin .hem erkeklere hem bayanlara allah hayırlı eşler versin

 4. ayşe Says:

  AYAK İZLERİAdamın biri, bir gece bir rüya görmüş, Upuzun bir kumsal boyunca dostu ile yürüyormuş. Onlar yürürken tam karşılarındaki gökyüzünden de Bir film şeridi gibi, adamın hayatından sahneler geçiyormuş. Kumsal adamın hayat yolu imiş sanki Adam kumda iki çift ayak izi kaldığında dikkat etmiş. . . Bir çifti kendisinin, bir çifti Dostunun.
  Hayatının son sahnesi de gökyüzünden geçtikten sonra adam, Kumdaki ayak izlerine boydan boya bir daha bakmış ve Birden bir şey dikkatini çekmiş: Hayat yolunun pek çok bölümünde kumda sadece bir çift ayak izi ve adam dehşet içinde fark etmiş ki, ayak izlerinin, tekleştiği zamanlar, hayatının en kötü, en acı anlarına rastlıyor… Bu keşfi onu fena halde rahatsız etmiş ve dostuna sormaya karar vermiş. Dostum! Eğer ben bir terslik yapmazsam her zaman yanımda olacağını, her zaman yanı başımda yürüyeceğini söylemiştin. . . Oysa hayat yoluma bakıyorum. En zorlu, en kötü, an acılı anlarımda sadece bir çift ayak izi görüyorum kumda . . . Anlamıyorum dostum anlamıyorum. . Hayatın kolay günlerinde yanımda yürüyorsun da sana en muhtaç olduğum anlarda beni niye terk ediyorsun? Dostu gülümseyerek cevap vermiş: Sevgili, çok sevgili dostum. Ben seni çok sevdim ve hiç terk etmedim. Hayat yolundaki en zorlu sınav günlerinde, yani en acılı, en kötü anlarında kumda hep bir çift ayak izi gördün. Dikkat et! Ayak izleri teke indiğinde derinleşiyor. Çünkü o sıralar ben, seni kucağımda taşıyordum. .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: